Hans J. Wegner wordt gezien als een van de meest vormende designers uit de vorige eeuw. Hij was dan ook een van de drijvende krachten van de Deense moderne beweging die de manier waarop mensen keken naar meubels in de jaren vijftig en zestig compleet veranderde.
Hij werd in 1914 in Tønder geboren als de zoon van een schoenmaker. Toen hij 17 was ging hij in de leer als timmerman en maakte hij ook al zijn eerste ontwerpen. Drie jaar later verhuisde hij naar Kopenhagen om te gaan studeren aan de Koninklijke Deense Academie voor Schone Kunsten.

The Chair van Hans J. Wegner

CH07 Shell Chair van Hans J Wegner
In 1940 startte hij samen met Arne Jacobsen en Erik Møller in Aarhus aan de inrichting van het stadhuis. Later dat jaar werkte hij ook samen met Johannes Hansen, die ook een belangrijke rol vervulde in het moderne design door het aan de man te brengen bij het Deense publiek. Het Design Museum Denemarken kocht als eerst in 1942 de eerste Wegner stoel. Waarna hij een jaar later zijn eigen ontwerpstudio opende om in 1944 zijn eerste “China Chair” te ontwerpen, geïnspireerd op de troon van de Chinese keizer.
De jaren daarna ontving Hans J. Wegner een aantal prijzen en erkenningen. Zo is hij erelid van de Koninklijke Deense Academie voor Schone Kunsten en heeft hij een eredoctoraat ontvangen van de Royal College of Art in Londen. Zijn werk wordt nog steeds tentoongesteld in grote internationale musea waaronder het Museum of Modern Art in New York en Die Neue Sammlung in München.
In 2007 overleed hij in Denemarken. In de loop van zijn leven heeft hij meer dan 500 stoelen ontwerpen, en wordt hij beschouwd als de meester stoel maker.

Peacock stoel van Hans J. Wegner
[ninja-popup ID=9145]Schrijf je in voor de gratis inspirerende wekelijkse nieuwsbrief[/ninja-popup]. Mis niets en ontvang het laatste en nieuwste design nieuws per mail!






